Czy niewłaściwa diagnoza lekarska doprowadziła Cię do łez?

Czy niewłaściwa diagnoza lekarska doprowadziła Cię do łez?

Zaufanie lekarzowi pierwszego kontaktu to naturalna rzecz. Wierzymy że leki przepisane nam zadziałają a wyniki zostaną dokładnie zinterpretowane. Lekarz pierwszego kontaktu, czyli tutejszy GP, to nasz pierwszy punkt zaczepienia kiedy dzieje się coś złego z naszym zdrowiem.

Od czasu do czasu niestety lekarze dochodzą do niewłaściwych wniosków co do choroby która nam dokucza a błędna diagnoza może doprowadzić do dalszych powikłań, do pogorszenia się stanu zdrowia czy do stresu z tym związanego.

Jeśli cierpisz z powodu błędnej diagnozy, niezależnie od tego, czy byłeś obserwowany przez lekarza pierwszego kontaktu czy prywatnego lekarza, przez fizjoterapeutę lub innego pracownika służby zdrowia, możesz złożyć wniosek o otrzymanie odszkodowania.

Co to jest błędna diagnoza lekarska?

Czy przykre doświadczenie związane z wizytą lekarską możemy uznać za błąd lekarski? Co możemy zaliczyć do błędów lekarskich?

Prosimy przeanalizować poniższe przykłady błędów lekarskich, jeśli ktoryś z podanych scenariuszy przydarzył się ktoremuś z Was, być może jesteście ofiarami zaniedbania medycznego:

  • Twój lekarz nie zdołał zdiagnozować choroby która Ci dolega i z tego powodu doszło do pogorszenia się Twojego zdrowia i pogorszenia się samopoczucia.
  • Twój lekarz, na podstawie błędnej diagnozy, przepisał Ci niewłaściwe lekarstwa które doprowadziły do pogorszenia się stanu zdrowia.
  • Twój lekarz zdiagnozował Twój stan zupełnie błędnie i z tego powodu z powodu choroby która naprawdę Ci doskwiera, doszło do długiego opóźnienia leczenia i pogorszenia się stanu zdrowia.

Przyklady opóźnionego rozpoznania choroby

Brak rozpoznania choroby podczas pierwszej wizyty może doprowadzić do dalszych komplikacji. Poniżej przedstawiamy przykłady niektórych stanów chorobowych, które mogą doprowadzić do poważnych powikłań, jeśli nie zostaną rozpoznane we wczesnej fazie:

Zapalenie wyrostka robaczkowego

Przy zapaleniu wyrostka robaczkowego należy pilnie podjąć jak najszybsze kroki w celu usunięcia wyrostka. Jeśli Twój pęcherz pęknie, może to spowodować zakażenie lub rozwój ropnia lub zatrucie krwi. Każdy z tych symptomów może zagrażać życiu. Jeśli zgłaszasz ból w prawej dolnej części podbrzusza, a także jeśli zgłaszasz inne objawy, takie jak wysoka temperatura, wymioty i biegunka, a lekarz ogólny lub oddział ratunkowy nie zadziałał szybko, możesz złożyć wniosek o odszkodowanie za błędną diagnose.

CES (Cauda Equina Syndrome)- Zespół Ogona Końskiego

Zespół ogona końskiego to charakterystyczny zespół objawów neurologicznych powstający wskutek uszkodzenia końcowego odcinka rdzenia kręgowego, noszącego nazwę ogona końskiego. Ten stan zdrowia wymaga natychmiastowej opieki lekarskiej aby zapobiec przesuwaniu się dysku przed nerwem. Wskazania do rozpoczęcia natychmiastowego leczenia to utrata sensacji w obszarze narządów płciowych, nietrzymanie moczu i zatrzymanie moczu. Jeśli zgłosiłeś takie objawy lekarzowi medycznemu i lekarz nie zadziałał, możesz zgłosić wniosek o odszkodowanie za błędną diagnose.

Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna pojawia się gdy zapłodnione jajo osadza w w jednym z jajowodów, poza jamą macicy. Jeśli embrion urośnie, jajowód się rozciąga, a jeśli ciąża trwa i nie zostaje przerwana, może dojść do pęknięcia jajowodu. Pęknięcie jajowodu powoduje ból i krwawienie, które wymagają natychmiastowej opieki lekarskiej. Wiele roszczeń o opóźnienie w diagnozowaniu ciąży pozamacicznej spowodowane jest bólem i cierpieniem z powodu opóźnienia diagnozy, a nie uszkodzeniem samego jajowodu. Jeśli u pacjentki wystąpiło opóźnienie w diagnozie ciąży pozamacicznej, może ubiegać się o odszkodowanie.

Zapalenie opon mózgowych

Bakteryjne zapalenie opon mózgowych jest stanem zagrażającym życiu i musi być traktowane jako przypadek medyczny. Objawy to wysoka gorączka, nieuleczalna wysypka, wymioty, ból szyi, senność i konwulsje. Jeśli lekarz pierwszego kontaktu nie zauważył objawów zapalenia opon mózgowych u dorosłego lub u dziecka, powinieneś rozważyć, czy możesz zgłosić wniosek o odszkodowanie za błędną diagnose.

Zapalenie otrzewnej

Zatrucie krwi lub rozwój ropnia to bezpośrednie skutki pęknięcia wyrostka robaczkowego – taki stan może zagrażać życiu a nawet spowodować smierć. Jeśli zgłaszasz ból w prawym dolnym rogu podbrzusza wraz z takimi objawami jak wysoka temperatura, wymioty i biegunka a lekarz pierwszego kontaktu lub oddział ratunkowy nie zadziałają szybko, możesz wystąpić z roszczeniem odszkodowawczym.

Krwotok podpajęczynówkowy

Krwotok podpajeczynówkowy to wewnętrzny krwotok mózgu. Typowe objawy obejmują sztywność karku, wymioty, wrażliwość na światło (fotofobia) i problemy ze wzrokiem. Często objawy pacjenta mogą zostać błędnie przypisane migrenie lub bólom głowy, ale jest to kombinacja objawów, które powinny ostrzegać profesjonaliste przed faktem że mogło dojść do krwawienia mózgu.

Jeśli czujesz, że Twoje zdrowie uległo pogorszeniu w wyniku błędnej diagnostyki, skontaktuj się z naszą firmą, która ma wyspecjalizowany oddział zajmujący się zaniedbaniami klinicznymi i dentystycznymi, a także wnioskami o błędne diagnozy.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s